Świat dziecka i jego mamusi :)

Butelka do karmienia - NUK Baby Rose

Na swoim blogu opisywałam Wam już pojemnik na pokarm matki marki NUK.

Dziś chciałabym opisać butelkę do karmienia NUK z motywami z seria Baby Rose.

O to informacje jakie czytamy na stronie producenta :

NUK FIRST CHOICE to nie tylko anatomiczny kształt NUK, lecz także karmienie butelką zbliżone do karmienia naturalnego. Sprawia to, że są to idealne butelki wtedy, gdy nie możesz karmić piersią.

  • butelka w zestawie z silikonowym smoczkiem z odpowietrzaczem, rozmiar 1 (0-6 mies.), M (średni otwór przepływowy - do mleka modyfikowanego)
  • anatomiczny kształt smoczka NUK wraz z szerokim oparciem dla warg dziecka oraz systemem odpowietrzania NUK sprawiają, że karmienie butelką jest jeszcze bardziej zbliżone do karmienia piersią
  • butelka wykonana wysokiej jakości tworzywa (polipropylen - PP) - lekka, wytrzymała, odpowiednia do zamrażania, nie zawiera bisfenolu A
  • wyjątkowo szeroki otwór butelki ułatwia napełnianie i czyszczenie
  • ergonomiczny kształt butelki umożliwia wygodne i pewne trzymanie
  • krążek zabezpieczający, który zatrzaskuje się w nakrętce, umożliwia bezpieczne przygotowanie  pokarmu (potrząsanie butelką) i jego transport
  • szeroka podstawa zapewnia stabilność
  • można ją łączyć ze wszystkimi produktami z serii NUK FIRST CHOICE
  • z motywami z serii NUK Baby Rose & Blue

A o to moje spostrzeżenia na temat tej butelki :

- Butelka wykonana jest naprawdę starannie, ładne nadruki sprawiają że prezentuję się bardzo ładnie dla oka :) Nadruki są naprawdę trwał po wielokrotnym myciu czy też sterylizacji butelka wygląda ciągle super.  

- Tworzywo z jakiego została wykonana po pierwsze nie zawiera szkodliwego dla zdrowia bisfenolu A, a po drugie nie rysuje się kiedy ją myjemy. Duży otwór sprawia że utrzymanie należytej czystości butelki jest banalne:)

- Antykolkowy silikonowy smoczek wzorowany na pierś matki idealnie się sprawdza podczas karmienia czy też w momencie zwykłego pojenia dziecka :) Lenka pije z tej butelki bardzo chętnie nigdy nie było problemu z kolką czy jakimś zadławieniem :) W dodatku smoczek poprzez fakt wykonania go z sylikonu sprawia że jest naprawdę delikatny.

- Kształt butelki sprawia że podczas karmienia idealnie leży w dłoni. Dziecko też nie ma jakiś większych kłopotów z jej złapaniem, bardzo szybko samo sobie z nią radzi :)

- Butelka wyposażana w bardzo praktyczna i dobrze widoczna podziałkę wiec mleko czy tez herbatkę można przygotować bardzo szybko :) Mały minus to fakt iż w momencie mieszania pokarmu z dziurki smoczka troszkę kapie ( chlapie ) do nakrętki, ale można temu zapobiec poprzez zdjęcie zakrętki i zatkanie dziurki palcem. Przynajmniej mamy wtedy czystą nakrętkę butelki :)

- Butelkę NUK Baby Rose w łatwy sposób możemy też przerobić na pojemnik na mleko matki. Wystarczy zamiast smoczka założyć dekielek który jest standardowo w komplecie :)

Butelka naprawdę godna polecenia i kupienia. Wybierając tą butelkę myślę że Wasze oczekiwania zostaną spełnione i każda z Was będzie zadowolona :)

blog.jpg